HACKATHON DANONE AI MASTERS OPOLE 2019

HACKATHON DANONE AI MASTERS OPOLE 2019

MACHINE LEARNING CHALLENGE

Jesteś programistą pasjonującym się sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym i Industry 4.0? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z programowaniem, chciałbyś dowiedzieć się więcej o AI/ML oraz poznać osoby o podobnych zainteresowaniach?

Sztuczna inteligencja w procesach produkcyjnych to motyw przewodni „Hackathon DANONE AI Masters Opole 2019”, czyli pierwszego w regionie maratonu projektowania innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, jakie mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle.

Machine Learning (uczenie maszynowe) i sztuczna inteligencja znajdują już swoje miejsce w zastosowaniach biznesowych. Firmy z bankowości i finansów, przemysłu i logistyki czy sektora usług używają już narzędzi i metod nauczania maszynowego i Deep Learning do optymalizacji swoich procesów, lepszej obsługi klienta, tworzenia nowych innowacyjnych usług. Rozwój zastosowań jest tutaj bardzo szybki, dziedzina zmienia również szybko swoje oblicze – potrzeba stałej aktualizacji wiedzy i wymiany doświadczeń by efektywnie stosować narzędzia i rozwiązania uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

„Hackathon DANONE AI Masters Opole 2019” odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia i jest wydarzeniem skierowanym do programistów, grafików, kierowników projektów i innych osób, zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania. W trakcie wydarzenia uczestnicy, przez całą dobę będą pracować zespołowo nad rozwiązaniem otrzymanego zadania, związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w uczeniu maszynowym. Dla zwycięskiej drużyny przewidziana jest nagroda w wysokości 10 tys. zł, dla pozostałych uczestników nagrody rzeczowe.

Finał HACKATHON DANONE AI MASTERS OPOLE 2019

Ponad 5000 linijek kodu oraz 22 modele matematyczne – to efekty weekendowego Hackathon DANONE AI Masters Opole 2019, pierwszego tego typu wydarzenia w regionie. Wzięło w nim udział 70 pasjonatów programowania, którzy swoje projekty tworzyli pod okiem uznanych ekspertów z Polski oraz z zagranicy. Wypracowane rozwiązania z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji, mogą znaleźć realne zastosowanie w przemyśle.

W miniony weekend Opole stało się stolicą programowania, a to za sprawą specjalnego maratonu, w którym wzięły udział zespoły z Opola, ale również z Katowic, Poznania, Krakowa, Warszawy. Wśród uczestników byli studenci oraz studentki, doświadczeni praktycy z dużych firm informatycznych, czy nawet przedstawiciele z Indii, na co dzień studiujący i pracujący w Polsce. Przez blisko 24 godziny uczestnicy zmagali się z zadaniem, przygotowanym specjalnie na tę okazję przez specjalistów z Nutricia Zakłady Produkcyjne – firmy będącej częścią grupy spółek DANONE.

Wyniki

"Los Dziubkos"

Karolina Seweryn, Olaf Skrabacz, Szymon Sapkowski oraz Dawid Lipski.

"brak"

Mateusz Krawczyk oraz Michał Wolny

"Danonki"

Przemysław Proszewski, Dominika Bakalarz, Piotr Kawa i Tymoteusz Surynt

Galeria zdjęć

Challenge - Zadanie

Challenge TABLE

Agenda

IT MeetUp Opole #2

Pre-Hackathon

W dniu 21 marca 2019 w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu (ul. Technologiczna 2) odbyło się kolejne spotkanie z cyklu IT MeetUp Opole. W związku z planowanym HACKATHONEM DANONE AI MASTERS OPOLE 2019 Meetup poświęcone było uczeniu maszynowemu, sztucznej inteligencji oraz Industry 4.0. Prelegentem był jeden z mentorów Hackathonu, Jose Gregorio Ferreira, który przybliżył uczestnikom zagadnienia związane z tematyką Hackathonu.

Machine Learning - Webinar

Repozytorium kodu
HACKATHONU DANONE AI MASTERS OPOLE 2019

GitHub

IDEA

HACKATHON DANONE AI MASTERS OPOLE 2019 ma stworzyć kreatywną przestrzeń dla programistów i pasjonatów sztucznej inteligencji.

DLA KOGO?

HACKATHON DANONE AI MASTERS OPOLE 2019 to wydarzenie dla programistów i pasjonatów sztucznej inteligencji, które inspiruje do kreatywnej pracy.

GDZIE I KIEDY?

Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2019 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu przy ulicy Wrocławskiej 158.
Start godz.: 18:00

NAGRODY

Nagrody finaNsowe

Voucher w kwocie 10 000 zł na zakupy w sklepie iSpot

Nagrody rzeczowe

Dla wszystkich uczestników solarne powerbanki oraz wiele atrakcyjnych gadżetów

płatny
staż

Wygraj propozycję pracy, stażu i praktyk w grupie DANONE

MENTORZY

Jose Gregorio Ferreira

Martijn van der Hoeven

  PARTNER GŁÓWNY

WSPÓŁORGANIZATORZYPARTNERZY MERYTORYCZNI

QZ Solutions

PARTNERZY

PATRONATY HONOROWE

PATRONATY MEDIALNE

Doxa FM

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel.: +48 607 960 160